Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2009 * * Miesiąc: Czerwiec * *

Michael Jackson nie żyje

26.VI

Pewnie spore grono osób już wie że Michael Jackson nie żyje. Zapewne był to wielki piosenkarz itd. ale robić z niego...świętą krowę jest przesadą, zresztą mamy zawsze tendencje wyolbrzymiać śmierć ludzi w jakimś tam stopniu sławnych. Jeszcze trochę a ogłosimy żałobę narodową przez niego. No taa, w polityce jest mały zastój to wszyscy piszą tylko o tym, a ja nie mam zamiaru iść z prądem i czytać te wszystkie och ach jaki On był wielki.
Gdy umarł mój Tatuś to nikt o tym nie napisał w gazecie a dla mnie to była tragedia.
Ps. Według mnie to nie jest żaden kryształ, a te operacje aby się wybielić bo się wstydził tego że jest czarnoskrórym jest niegodne miana króla pop...co prawda ostatnio chciał odwrócić ten proces i przechodził ponowne operacje twarzy.

Tagi: michael jacksonśmierćumarł

Największe nonsensy filmowe

26.VI

Przeglądając fora trafiłem na ciekawy temat o nonsensach ekranowy czyli co jest...nieco dziwnego w filmach. - ktoś dostaje kopa w twarz, leci 10 metrów, wali głową w mur, a potem wstaje i bije się dalej.
- każdą bramę da się rozwalić samochodem i nie będzie to miało wpływu na ten samochód
- Specjalistą - profesorem w każdej dziedzinie okazuje się laseczka w wieku maturalnym.
- Żony policjantów zawsze mają pretensje, że ich mężowie są policjantami.
- Panowie, którzy nigdy, ale to nigdy po scenie łóżkowej nie wkładają pod spodnie bielizny.
- Bohater odbiera telefon i słyszy coś w stylu "Oglądaj kanał 5!". Włącza telewizję i widzi materiał nadawany od samiutkiego początku, bez utraty choćby jednej sekundy.

Tagi: nonsensyfilm

Krzyżówki

27.VI

Warto czasami poćwiczyć umysł, dobrym sposobem jest rozwiązywanie krzyżówek. Czasami rozwiązuje krzyżówki, jako że Internet jest dobrym źródłem takiej rozrywki to pozwolę sobie zaproponować stronę szaradziarską na której jest sporo krzyżówek o różnym stopniu trudności.

Tagi: krzyżówkiszaradzistaon-line

Mądry Polak po szkodzie

29.VI

Nie wiem czy to tylko polaków dotyczy, ale narzekać to MY lubimy, co ciekawsze to narzekamy gdy już nie mamy wpływu co coś. Wybory były, następne będą (wybory demokratyczne), możemy głosować i co się okazuje? Frekwencja jest coraz mniejsza a przecież walczyliśmy o to aby mieć swój udział w tym kto będzie rządził krajem. Gdy nie idziemy głosować to oznacza że jest nam wszystko jedno kto rządzi, poniekąd rozumiem tych którzy nie idą głosować. Nie jest wcale łatwo wybrać tak aby nam odpowiadało, aby było dobrze...nawet jak śledzimy co jaka partia obiecuje, jaki ma plan itd. Często się okazuje że gdy jakaś partia wygra i zaczyna rozglądać się na swoim podwórku to okazuje się że jest gorzej z gospodarką niż sądzili i trzeba podjąć przykre posunięcia dla obywateli.
Co w takim razie robić, na kogo głosować? Moim zdaniem fundamentalną zasadą jest konsekwencja w tym co się wybrało i realizm a nie oczekiwać przysłowiowych gruszek na wierzbie. Kto z NAS mógł przewidzieć że głosując wtedy na PO nastąpi kryzys gospodarczy w całej Europie i trzeba zacisnąć pasa zamiast spełnić to co obiecywali? W przyszłym roku prawdopodobnie czekają nas podwyżki podatku...patrząc na to co się dzieje w Europie to moim zdaniem nie jest uzasadnione oczekiwać obietnic które złożyła PO przed wyborami. Załóżmy przez chwilę że to PiS wygrał wybory i rządzi nadal...czy sądzicie że spełniło by swoje obietnice wyborcze?

Tagi: mądrypolakwybory

Zakaz in vitro

29.VI

Jakiś czas temu PiS zgłosił projekt o zakazie in vitro (zgoda, mają do tego prawo). Widzę tu jednak niezgodność z tym co PiS propaguje a chodzi o kierunek pro rodzinny, jak rozumiem w założeniu ma to zwiększyć przyrost naturalny w Polsce.
Moja znajoma miała problemy w zajściu i zastanawiali się nad in vitro, jak rozumiem takim osobom by się odmawiało dziecka a tym samym jest to projekt typowo anty rodzinny. W projekcie jest coś dla mnie dziwnego, jest tam zapis o programie ratunkowym. W projekcie proponuje się też "program ratunkowy" dla zarodków które zostały zamrożone - miałyby z nich rozwinąć się dzieci. Jeżeli dobrze rozumiem to przybędzie sporo dzieci niechcianych? Uff, skomplikowany ten projekt i sprzeczny z założenia nadrzędnymi.

Tagi: zakazin vitroprojektpis

Firefox 3.5

30.VI

Rodziła się bólach ta nowa wersja przeglądarki Firefox, aż dzisiaj jest wersja 3.5. Zapowiadali sporo zmian i nowości, zapowiadali przyśpieszenie wczytywania stron...przypomina mi to obietnice wyborcze ;)
Zainstalowałem tą nową wersje Firefox, miałem trzy rozszerzenia nie kompatybilne z nową wersją. Poszukałem i mam działające rozszerzenia, chodzi o Tab Mix Plus oraz html validator. W trakcie szukanie znalazłem dosyć ciekawe rozszerzenie IE NetRenderer, rozszerzenie pozwala w formie graficznej zobaczyć jak strona wygląda w różnych wersjach IE.
Przejdźmy jednak do nowej wersji Firefox, na moje oko to strony wczytują się ciut szybciej niż w wersji 3.1 oraz sam Firefox uruchamia się szybciej. Co do tzw. wycieku pamięci to nie jestem pewien czy wynik przy otwartych ośmiu zakładkach i 124MB jest dobrym wynikiem.

Tagi: firefox3.5przeglądarkarozszerzenia

23-02-2020

Moje strony
Porady web.
Opowiadania
Różności

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Księga gości
Czat
Moja kawiarnia
Kalendarz
Kalkulator

Archiwum
2020
I
II
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 7.3.14
MySQL: 5.6.47-cll-lve
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1126 | © 5.09.2008