Kropka nad „i”

Moje komentarze

JVD RB9334.2

10.I

Od jakiegoś czasu szukałem nowego zegara na półkę, ciężko poszukać coś ciekawego. Za mały lub za duży, za drogi, nie ma funkcji który chcę itd. Niby jest tego pełno ale jak już zacznie przeglądać to się okazują bardzo podobne do siebie. Wreszcie zdecydowałem się na JVD RB9334.2, chciałem czegoś nowego i szukałem zegara z automatyczną regulacją czasu, nadajnik znajduje się w Niemczech. Sprawdzałem na mapach zasięgu tego nadajnika i teoretycznie jestem w zasięgu, mam do nadajnika 700km a zasięg to podobno 2.000km. Jeżeli mieszkamy w innej strefie czasowej, w opcjach jest możliwość dodania/odjęcia ilości godzin różnicy czasu.
Wczoraj zegar przeszedł, baterii w zestawie nie ma. Zaczynam czytać instrukcję, wgryzam się w dosyć ubogi opis, można się połapać o co w tym chodzi... mały zgrzyt to lekkie nieścisłości, ma się wrażenie że instrukcja jest od innego modelu. Najpoważniejszym błędem jest informacja o baterii, jest napisane 2x AAA a faktycznie to potrzeba baterii 2x AA czyli grubsze paluszki, zamiast jak napisali tych cienkich. Na szczęście miałem takie i takie (używam akumulatorków). Zabieram się do konfigurowania zegara, tutaj ponowny zgrzyt a raczej rozczarowanie, zegar nie połączył się z nadajnikiem w Niemczech, na szczęście czas można też ustawić ręcznie. Rano wstałem i zdziwienie, ikona połączenia z nadajnikiem się świeci, może wczoraj jakieś zakłócenia były lub to tylko fart że się połączyło w nocy (synchronizacja czasu następuje w nocy). Zegar ma możliwość wyboru z 8 języków, jest wyświetlana nazwa dnia, szkoda że tylko pierwsze trzy litery ale zawsze to coś. Co do wyglądu, nic szczególnego. Można się przyczepić do przodu, jest zrobiona jak lustro czyli odbijająca powierzchnia, dopóki nie ma okna naprzeciw zegara to można się do tego przyzwyczaić. Nie byłem tego świadomy gdyż na zdjęciu w sklepie, przód jest matowy i ma kolor biały.
Jako ciekawostkę podam że dosyć ciężko jest poszukać sklep gdzie dany model jeszcze jest dostępny, tam gdzie kupiłem to jest już informacja że zegar jest niedostępny... możliwe że była tylko jedna sztuka i ja ją kupiłem. Czy mogę dany model polecić?... zależy kto czego oczekuje po zegarze, wszystko to co chciałem to ten model posiada.

Tagi: zegarJVDDCF77

27-01-2020

Moje strony
Porady web.
Opowiadania
Różności

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Księga gości
Czat
Moja kawiarnia
Kalendarz

Archiwum
2020
I
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 7.3.13
MySQL: 5.6.47-cll-lve
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1123 | © 5.09.2008